«Σχολείο -Πρέσβης του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου»

EPAS

Για δεύτερη χρονιά το σχολείο μας μετά από επιτυχή αξιολόγηση των δράσεων του στο πλαίσιο του προγράμματος “European Parliament Ambassador School (EPAS)”, κατέκτησε τον τίτλο «Σχολείο -Πρέσβης του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου» για το έτος 2022-2023.

14 μαθητές και 10 εθελοντές- μαθητές του σχολείου καθώς και οι υπεύθυνες καθηγήτριες του Προγράμματος: Γούπου Μαρία, Δήρα Γεωργία, Κοσμίδου Μάρθα, Μαλιάσα Ελισσάβετ, Ρούσου Αναστασία και Χαραλαμπίδου Ελπίδα τιμήθηκαν με τον τίτλο του Junior Ambassador και Senior Ambassador αντίστοιχα.

Τα μέλη της ομάδας του προγράμματος υλοποίησαν με επιτυχία εκπ/κες δράσεις που σχεδιάστηκαν, οργανώθηκαν και υλοποιήθηκαν πάντα με τις βασικές πολιτικές προτεραιότητες της Ε.Ε. όπως τα ανθρώπινα δικαιώματα, το περιβάλλον, την ισότητα κ.α.

Ευχαριστούμε τους μαθητές μας , τα μέλη του συλλόγου και την διευθύντρια για το έτος 2022-2023 κ. Τσιχλακίδου Σοφία για την στήριξη και την βοήθειά τους σ’ όλες τις δράσεις μας.

Elsa1
Elsa2