Επίσκεψη της Ομάδας Επιχειρηματολογίας 1ου Γελ Νάουσας στο Α.Π.Θ.

103972 apth211280

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η επίσκεψη της Ομάδας Επιχειρηματολογίας του σχολείου μας στο χώρο του ΑΠΘ, την Παρασκευή 8 Μαρτίου 2024. Στο πλαίσιο αυτής επιτεύχθηκαν δύο στόχοι. Αρχικά, καθότι η επίσκεψη έγινε με σύμπραξη του 1ου ΓΕΛ Βέροιας, τα παιδιά συνειδητοποίησαν ότι ένας από τους βασικότερους στόχους του προγράμματος είναι η ευγενής άμιλλα και όχι ο ανταγωνισμός. Έπειτα είχαν την τύχη και χαρά να ακούσουν φοιτητές – μέλη της Ρητορικής Ομάδας του ΑΠΘ που ασχολούνται με την Επιχειρηματολογία, να τους παρουσιάζουν την εμπειρία τους, καθώς και τα πολλά θετικά του προγράμματος. Ήταν σίγουρα μια δράση με πολλαπλά οφέλη και για τους μαθητές αλλά και για τις καθηγήτριες – προπονήτριες του προγράμματος. Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τα μέλη του ΔΣ της Ρητορικής Ομάδας του Α.Π.Θ.
Χριστίνα Νούλα, Νομική ΑΠΘ,
Κωνσταντίνα Πανούση, Νομική ΑΠΘ,
Κωνσταντίνα Παπανικολάου, Πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ,
Φωτεινή Παπασάββα, Νομική ΑΠΘ,
Χρήστο Καλαϊτζίδη, Νομική ΑΠΘ, για την ζεστή φιλοξενία τους , επίσης τα παιδιά και τις καθηγήτριες του 1 ου ΓΕΛ Βέροιας για την άψογη συνεργασία, αλλά κυρίως τα παιδιά μας, για το ήθος τους και την άψογη συμπεριφορά τους.

viber image 2024 03 12 20 01 33 775
viber image 2024 03 12 20 03 55 661